Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2017


1. Msze święte w I i II dzień Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego. (osoby, które w ciągu dnia dzisiejszego będą uczestniczyły jeszcze raz we Mszy świętej, mogą po raz drugi przystąpić do Komunii świętej). Jutro przypada święto św. Szczepana. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet JP II w Krakowie.

2. Jutro we wtorek na Mszę św. o godz. 11.30 serdecznie zapraszamy małżonków obchodzących swoje jubileusze – niezależnie od lat wspólnego pożycia – zapraszamy na uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej połączonej z indywidualnym błogosławieństwem. 

3. Gorące podziękowania współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale. Bóg zapłać. Dziękuję ks. Szymonowi za posługę Słowa w dniu dzisiejszym. 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli dzieło pomocy świątecznej dla ubogich i rodzin wielodzietnych z naszej parafii, a także samotnych. Bóg zapłać za ofiary pieniężne. Rozdano bony na ogólną sumę 5100 zł. oraz paczki dla 64 dzieci i potrzebujących zrobione przez wiernych w ramach tzw. Akcji „Dzieciątko za paczkę” 

5. Zbliżamy się do końca roku kalendarzowego 2017. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad tymi najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami. W niedzielę podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 11.30, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie również przedstawione sprawozdanie duszpasterskie.

6. W poniedziałek 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2017. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny.

7. W naszej parafii kolęda - odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się 2 stycznia. Plan w gablotce i na stronie internetowej parafii.