4 Niedziela Adwentu - 24.12.2017

1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy świętej sprawowanej o północy z niedzieli na poniedziałek 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy.

2. Dzień 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia – to zarazem święto patronalne Zgromadzenia Salwatorianów. Dziękujemy w tym dniu dobremu Bogu za Zgromadzenie Salwatorianów i prosimy o Boże błogosławieństwo w posłudze ludowi Bożemu oraz prosimy o nowe powołania. Msze św. w naszej bazylice podczas świąt będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

3. W II dzień świąt, 26 grudnia, serdecznie zapraszamy małżonków obchodzących swoje jubileusze – niezależnie od lat wspólnego pożycia – na uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej połączonej z indywidualnym błogosławieństwem. Odnowienie nastąpi w trakcie Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30. Prosimy, aby wszyscy małżonkowie siedzieli razem.

4. W niedzielę 31 grudnia w ostatni dzień 2017 roku podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 11.30, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

5. Składamy serdeczne podziękowanie panom z Apostolstwa Modlitwy za wszelkie prace wykonane w ostatnim czasie przy kościele i przy budowie szopek. Dziękuje wszystkim, którzy upiększyli kościół. Podziękowania również dla s. Edyty i s. Józefy. Dziękuję wszystkim kapłanom za posłuje w konfesjonale.

6. Składamy także gorące podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowali paczki świąteczne dla potrzebujących. Wszystkim życzymy dobrego przygotowania do świąt. Informujemy również, że Mszy św. o godz. 18.00 w dzisiejsza Wigilię nie będzie.

7. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2017 r. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie parafialnej i opublikowany na stronie internetowej naszej parafii, jest także dostępny w biuletynie.