Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej. W ramach niedzielnych kazań słuchamy nauk rekolekcyjnych, które głosi ks. Marek Gadomski SDS, który na co dzień pracuje w Wolontariacie Misyjnym Salwator. 

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

1. Witamy na teranie naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Mario Laineza SDS, który od 14 lutego do 13 maja będzie w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy dk. Mario owocnego przeżycia praktyki i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Dk. Mario pochodzi z Hondurasu i studiował w naszym WSD Salwatorianów w Bagnie. Polecamy go Państwa modlitwie

6 Niedziela zwykła - 11.02.2018

1.    Dzisiejsza, szósta niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. W poniedziałek i wtorek na 16.40 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające. Prosimy w sposób szczególny Sodalicję Mariańską i Apostolstwo Modlitwy Mężczyzn.

5 Niedziela zwykła - 04.02.2018

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

4 Niedziela zwykła - 28.01.2018

1. W dniu 31 stycznia 2013 roku dekretem Ojca Świętego Benedykta XVI kościół nasz został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Jest to także dzień dziękczynienia za nasz kościół.