Ogłoszenia parafialne

13 Niedziela zwykła - 17.06.2018

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.

10 Niedziela zwykła - 10.06.2018

1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii NSPJ. Przeżywamy również Jubileusz 60-lecia Parafii, oraz 35-lecia konsekracji kościoła. Bóg zapłać wszystkim za udział we Mszy św. Ks. Prowincjałowi Józefowi za wygłoszone Słowo Boże, kapłanom za posługę w konfesjonale i celebrowanie Eucharystii. Księdzu biskupowi Markowi za przewodniczenie dzisiejszej sumie odpustowej.

9 Niedziela zwykła - 3 czerwca - 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.

Boże Ciało - 31.05.2018

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian gości i sympatyków naszego kościoła.

Niedziela Trójcy Świętej - 27.05.2018

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w Trzech Osobach. Dzisiaj także swoją Msze św. Prymicyjną o godz. 11.30 odprawi Ks. Mario Lainez SDS, który wczoraj przyjął świecenia kapłańskie. Polecamy Ks. Mario państwa modlitwie i życzymy mu wielu Bożych łask na drodze życia kapłańskiego i zakonnego.