Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Adwentu - 16.12.2018

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2 Niedziela Adwentu - 9.12.2018

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

1 Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 25.11.2018

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszy św. o godz.11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu oraz uroczyste Te Deum

33 Niedziela zwykła - 18.11.2018

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Dzisiaj także Światowy Dzień Ubogich. Przy wyjściach można złożyć ofiary zgodnie z prośbą abpa Marka Jędraszewskiego.